Oltcit Rally Team

Oltcit Rally Team clubul pasionatilor automobilului Oltcit......

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

se opreste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 se opreste la data de Sam Mai 09, 2009 2:14 pm

Salutare,mi-am cumparat un oltcit acum 2 luni si de 2 saptamani merg cu el de cand am luat permisul,i'am schimbat axele cu came nu mai pierde ulei motorul este aranjat dar, are o problema aproape in fiecare in zi se opreste pur si simplu nu se mai tureaza benzina ii vine din rezervor am si schimbat filtrul de la roata si am desfundat si sonda de sub mocheta din portbagaj...dupa ce moare o las putin ii suflu toate furtunele si merge nu mai stiu ce sa ii fac m-a disperat ajutat'ma va rog! multumesc

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: se opreste la data de Sam Mai 09, 2009 3:43 pm

Gunoaie probabil.

3 Re: se opreste la data de Sam Mai 09, 2009 5:18 pm

Admin a scris:Gunoaie probabil.

pai am curatat tot ce se putea curata ce sa ii mai fac? Crying or Very sad

4 Re: se opreste la data de Sam Mai 09, 2009 8:43 pm

Why_Me

Admin
Admin
kiduoo7 a scris:

desfa carburatorul si lasa-l o noapte in benzina sau in decarburol,dar ai grija sa aibe toate garniturile date jos ca altfel le faci praf Razz DonBaxter1@yahoo.com id meu te ajut cu cea mai mare placere.

5 Re: se opreste la data de Dum Mai 10, 2009 5:23 pm

Why_Me a scris:
kiduoo7 a scris:

desfa carburatorul si lasa-l o noapte in benzina sau in decarburol,dar ai grija sa aibe toate garniturile date jos ca altfel le faci praf Razz DonBaxter1@yahoo.com id meu te ajut cu cea mai mare placere.

a fost lasat asa cand i'am schimbat axele cu came...deci alte variante....cam cat este unul nou? sau bun? mai este o problema pe carbu asta cel dianintea mea a avut gaz pe ea....

6 Re: se opreste la data de Lun Mai 11, 2009 5:06 am

Baccara

Admin
Admin
kiduoo7 a scris:a fost lasat asa cand i'am schimbat axele cu came...deci alte variante....cam cat este unul nou? sau bun? mai este o problema pe carbu asta cel dianintea mea a avut gaz pe ea....

un carburator nou de oltcit marca solex din cate stiu nu ai sanse sa gasesti in schimb eu am gasit carfil pe dezrobiri la unul dintre magazinele de piese auto la surprinzatorul pret de 450 ron si binenteles ca m-am abtinut
daca nu esti pasionat de viteza si demaraj, poti renunta la ele in idea de a obtine un consum mai mic cu un carburator de dacie (cu mici modificari) care garantat este cu mult mai ieftin decat cel de oltcit carfil.
unul second cred ca ai sanse sa gasesti aici pe site la » Piese si acesorii » Stock » Vanzari
bafta

7 Re: se opreste la data de Lun Mai 11, 2009 1:17 pm

multumesc sa vad..cred ca m'ar tenta unul nou dar totusi este jumatatea din cat am dat eu pe masina....multumesc pt ajutor

8 Re: se opreste la data de Lun Mai 11, 2009 9:50 pm

bylu

Helper
Helper
Baccara a scris:

un carburator nou de oltcit marca solex ... la surprinzatorul pret de 450 ron

Caaat???450?bagami-as.... cred k trec pe carburator de dacie,am flansa de adaptare,ceva pareri pro sau contra carbului de d'acia???am un solex acum dar n-are cine sa mi-l regleze cum trebe Sad(

9 Re: se opreste la data de Joi Mai 14, 2009 11:08 am

Carburator de 1100 am eu ,cand l-am dat jos mergea bec ,e pacat sa pui carburator de Dacie pe Oltcit .
E pacat sa pui orice piesa de Dacie pe Oltcit Laughing

10 Re: se opreste la data de Joi Mai 21, 2009 12:29 pm

Crapu a scris:Carburator de 1100 am eu ,cand l-am dat jos mergea bec ,e pacat sa pui carburator de Dacie pe Oltcit .
E pacat sa pui orice piesa de Dacie pe Oltcit Laughing

il mai ai?si daca da il vinzi?

11 Re: se opreste la data de Dum Mai 24, 2009 11:26 am

Da,il mai am Smile

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum