Oltcit Rally Team

Oltcit Rally Team clubul pasionatilor automobilului Oltcit......

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Modificar aduse motorului de oltcit

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mier Apr 22, 2009 6:25 pm

»™️MA®️iO Eddy™️«: e un motor de alfa 33 1.7 101 cai si cutia tot de alfa.(asta spune fraele lui)

27 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mier Apr 22, 2009 7:57 pm

Why_Me

Admin
Admin
parese ca incepem sa marim motoare.... Razz ... ca idee de baza... nu se mareste un motor de oltcit cu mai mult de 30 cai asta insemnand turbina de logan si 4 carburatoare, plus o evacuare inox!

Vezi profilul utilizatorului

28 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mier Apr 22, 2009 8:35 pm

mai bine modifici motorul de oltean.....sa ramana cu inima lui sa nu bata inima de italianca in piept de oltean Mad

29 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mier Apr 22, 2009 10:09 pm

Baccara

Admin
Admin
Crapu a scris:Vrei sa scoti 100 cp din motorul de oltcit sau pui alt motor ?
Cam greu de scos 100 de cai din motorul de oltcit.
PS Un motor impins il distrugi in oras ,in aglomeratie,semafoare,etc
cum spuneam nu ma pricep ff bn dar nu prea cred ca am sanse cu unul de oltcit...
era vb de motor de alfa 33 care are deja 100 cai si pe care am inteles ca se poate monta turbina de golf
dar din pacate este inca la stadiul de proect

Admin a scris:mai bine modifici motorul de oltean.....sa ramana cu inima lui sa nu bata inima de italianca in piept de oltean Mad

daca isi baga mana cine trebuie in motorul de alfa si scoate ce e mai bun din el pot spune ca e made in craiova Razz
dc sa chinui un motor de oltcit si sa schimb cel putin lunar supape si alte alea cu un consum de 30 si ceva/100 sa ajunga la performantele unui motor de alfa 33 fara modificari? oricum nici una nici alta nu vor putea fi omologate in veci

30 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Joi Apr 23, 2009 9:02 am

[
daca isi baga mana cine trebuie in motorul de alfa si scoate ce e mai bun din el pot spune ca e made in craiova Razz
dc sa chinui un motor de oltcit si sa schimb cel putin lunar supape si alte alea cu un consum de 30 si ceva/100 sa ajunga la performantele unui motor de alfa 33 fara modificari? oricum nici una nici alta nu vor putea fi omologate in veci[/quote]

asa este pe oltcit nu prea se omologheaza nimic:(

31 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Vin Apr 24, 2009 4:30 pm

Why_Me

Admin
Admin
in principiu nu stiu daca se mai apuca cineva sa faca un motor de olctcit de la cap la coada....segmentat..bla bla ... daca il schimbi ai ocazia sa ai un oltcit ( masina romaneasca ) pe exterior si la interior ceva mai zdravan ... italienesc sau nemtesc Razz oricum... ideea e ca poti scoate mult mai mult din el

32 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Vin Apr 24, 2009 4:33 pm

Sa stii ca mai sunt oameni care fac motorul de oltcit cap-coada(set,garnituri,axe,etc)

33 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mar Apr 28, 2009 5:39 pm

Da dar daca il facica nou nu iti da nici un calut in plus, doar ca o sa corespunda la norme,viteza max. din talon, consum chestii dinastea.

34 sal la data de Mier Apr 29, 2009 1:56 am

Baccara

Admin
Admin
hai sa revenim la idee...

cosma_cash a scris:Ce modificar poti sa ii faci unui motor de oltcit sau ce motoare se pot pune pe el...?

despre modificari nu a spus nimeni nimic concret pana acum dar s-a elucidat misterul cu privire la modelul de alfa si multumesc admin pt asta.
nu cu mult timp in urma am dat de ceva interesant cu privire la modificarea performantelor unui oltcit si partea buna este ca majoritatea sunt chestii care pot fi facute de catre un mecanic amator fara costuri exagerat de mari
sper sa fie de folos.

bafta!

2shared.com/file/5537637/42ae7988/Cum_modificam_performantele_unui_Oltcit.html

35 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mier Apr 29, 2009 6:52 am

Interesant!

36 Re: Modificar aduse motorului de oltcit la data de Mier Apr 29, 2009 12:09 pm

Am facut si eu cateva din modificarile pe care le spune el dar cresterea de CP e cam exagerata (in opinia mea)
PS :daca are cineva axe cu came de GS cumpar si eu (caut de vreo 6 ani:()

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum